اخبار سلامت اخبار فارسی

توزیع داروی گلوکاگون در داروخانه های تهران

گلوکاگون
نوشته شده توسط دکتر افشین عشقی

خوشبختانه بعد از مدتها فقدان داروی گلوکاکون در داروخانه ها ، مجددا شرکت وارد کننده این دارو موفق به واردات نسبتا محدود این دارو شد و درحال حاضر قابل تهیه از داروخانه ها میباشد.

با توجه به احتمال بیشتر افت قند شدید در بیماران مصرف کننده انسولین خصوصا افراد با دیابت نوع یک ، افراد با تشخیص دیابت شکننده و …. تهیه این دارو و نگهداری آن در منزل ، به درمان افت قند خون شدید و کمای ناشی از افت قند خون تا رسیدن به اورژانس ، احتمال بروز عوارض غیر قابل جبران افت قند خون را کمتر میکند

این دارو با نام تجاری Glucagen Hypokit در داروخانه موجود است.در دمای 2 تا 8 درجه یخچال تا 3 سال قابل نگهداری است.

برای کودکان زیر 6 سال یا زیر25 کیلو ، نصف ویال و برای افراد بزرگتر و بالای 25 کیلو ، یک ویال استفاده میشود.

لطفا در داخل جعبه مخصوص خودش و دور از نور نگهداری شود، این جعبه حاوی یک شیشه (ویال) حاوی پودر سفید رنگ شبیه به داروی پنی سیلین و یک ماده حلال میباشد که قبل از تزریق باید ماده حلال را وارد شیشه دارو نمایید و محصول مخلوط شده را بلافاصله تزریق نمایید عضلانی و حتی وریدی که دومی معمولا توسط کادر پزشکی انجام می شود.

از نگهداری مخلوط آماده شده خودداری نمایید و تنها در صورتیکه پودر و حلال جدا از همدیگر باشند قابل نگهداری تا سه سال و یا زمان انقضا مصرف درج شده روی شیشه دارو ، خواهید بود.

درباره نویسنده

دکتر افشین عشقی

دکتر افشین عشقی کار خود را در زمینه آموزش و درمان بیماران دیابتی در سال1386 در محل فعلی مطب آغاز نمودند ولی همواره تحقیق ومطالعه در مورد تازه های دیابت در کنار درمان بیماران ، اصلی اجتناب ناپذیر در زندگی روزمره ایشان است.

دیدگاهتان را بنویسید