دانستنیهای تغذیه دانستنیهای دیابت دانستنیهای سلامت

دیابت و اضافه وزن

diabetes2
نوشته شده توسط negar masudnia

در دیابتی ها، کاهش وزن منجر به تاخیر بروز مشکلات کلیوی میشود.

حدود 35 درصد افراد ساکن در آمریکا دیابت دارند بهمراه درجاتی ازمشکلات کلیوی .

در یک مطالعه تحقیقاتی حدود 5000 دیابتی نوع دوم که سن حدود 45 تا 76 سال داشتند و با اضافه وزن یا چاقی مراجعه کرده بودند در این مطالعه مورد بررسی قرار گرفتند.

بیماران از سال 2001 تا سال 2012 مورد بررسی قرارگرفتند و صرفنظر از تاثیر کاهش وزن (ورزش +رژیم غذایی) روی کنترل بهتر دیابت، فشارخون، سکته بروز بیماریهای کلیوی را به تاخیر انداخت و یا سرعت پیشرفت بیماری کلیوی موجود را کندتر کرد البته تاثیرات مثبت کنترل وزن رو افسردگی ،دردهای زانو،اختلالات کنترل ادرار از دیگر یافته های این تحقیق بود.

منبع: Lancet Diabetes Endocrinol 201

درباره نویسنده

negar masudnia

۴ دیدگاه

      • بسته به شدت دیابت در حاملگی انسولین هم یکی از اجزای درمانی است ولی نکته مهم در مدیریت دیابت حاملگی و پیشگیری از بروز عوارض دیابت در جنین،
        1. ابتدا فعالیت جسمانی را تا حد تحمل بالا برد 2. الگوی صحیح تغذیه را همراه با کاهش کالری مصرفی اجرا کرد گاهی همین دو کار ساده دیابت حاملگی را کنترل میکند.

  • بیماری تخمدان پلی کیستیک یک تظاهر از شرایط پیچیده ای بنام سندرم متابولیک است که در پاسخ به مقاومت بدن در مقابل تاثیر انسولین ایجاد میشود و شباهتهایی با دلایل ایجاد کنده دیابت نوع دوم دارد پس در صورت عدم کاهش وزن با گذر زمان توانایی تولید انسولین بدن شما کاهش میابد و بیماری دیابت خودش را نشان میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید