اخبار انگلیسی اخبار سلامت

patch (برچسپ) پوستی هوشمند برای تزریق انسولین

micro needle
نوشته شده توسط دکتر افشین عشقی

محققان دانشگاه کارولینای شمالی در آمریکا در تلاش تهیه پچ های پوستی هوشمند برای تزریق بدون درد انسولین و کنترل بهینه دیابت هستند.

 

این برچسپهای پوستی از میکرو نیدل (سوزنهای بسیار کوچک) تشکیل شده اند که محیط کم اکسیزن را بهنگام بالا رفتن قند احساس میکنند و ذخیره انسولین خود را آزاد میکند.

 

در حال حاضر محققان در حال آزمایش و تکمیل این روش تزریق روی حیوانات آزمایشگاهی هستند و تا شروع مطالعات انسانی سه تا چهار سال دیگر زمان لازم است.

امروزه علاوه بر روشهای تزریق انسولین با قلم و سرنگ ، پمپهای تزریق انسولین  سعی در کاهش تعدد تزریق و کنترل بهتر دیابت دارند ولی این پرچسپهای هوشمند با درک شرایط قند بالا خودشان ، انسولین آزاد میکنند و کنترل دیابت را بهینه میکنند.

 

انسولین استنشاقی Afrezza  در حال حاضر تنها انسولین غیر تزریقی است که بصورت تنفسی استفاده میشود و متاسفانه کارایی لازم برای کنترل کامل دیابت را ندارد.

 

منبع:

Medscape

June 26,2015

 

 

درباره نویسنده

دکتر افشین عشقی

دکتر افشین عشقی کار خود را در زمینه آموزش و درمان بیماران دیابتی در سال1386 در محل فعلی مطب آغاز نمودند ولی همواره تحقیق ومطالعه در مورد تازه های دیابت در کنار درمان بیماران ، اصلی اجتناب ناپذیر در زندگی روزمره ایشان است.

دیدگاهتان را بنویسید