اولین بار هنگام بستری در بیمارستان بدلیل سکته قلبی متوجه دیابت شدم ، در بیمارستان به من انسولین دادند ولی هنگام ترخیص از بیمارستان داروی قند حتی قرص هم برایم تجویز نشد ! چکار کنم؟

پرسش و پاسخدسته بندی: سوالات دیابتاولین بار هنگام بستری در بیمارستان بدلیل سکته قلبی متوجه دیابت شدم ، در بیمارستان به من انسولین دادند ولی هنگام ترخیص از بیمارستان داروی قند حتی قرص هم برایم تجویز نشد ! چکار کنم؟
دکتر افشین عشقی عضو سایت asked 5 سال ago

در هنگام تشخیص بیماری دیابت نوع دو مطالعات نشان میدهد که تقریبا ۱۰ سال از وجود بیماری دیابت گذشته است ولی تشخیص داده نشده بوده.

عوارض قلبی عروقی مثل سکته قلبی شایعترین دلیل مرگ و میر دیابتی ها است و وقتی که شما با این عارضه شدید متوجه دیابت شده اید مثل زمانیکه بهنگام خونریزی چشمی متوجه دیابت بشوند ، حتی سالها از وجود دیابت شدید که منجر به بروز عارضه شده ، گذشته و همانطور که میفرمایید جهت کنترل دیابت و انجام اقدامات درمانی قلبی برای شما انسولین تجویز میشده پس بعید است که با توضیحاتی که دادم نیاز به ادامه درمان نداشته باشید.

 

حتما به پزشک قلبتان مراجعه مجدد داشته باشید تا در اسرع وقت جهت ارجاع به پزشک دیابت شما را ارجاع دهد.

همراه داشتن خلاصه پرونده بیمارستان جهت مراجعه به پزشک دیابت جهت اطلاع از اقدامات درمانی انجام شده و مقدار و نحوه تجویز انسولین الزامی است.