بعنوان یک دیابتی پزشکم به من اصرار می کند که ورزش کنم، من کارهای خانه را خودم انجام می دهم بعنوان مادر سه فرزند شیطان خیلی هم زیاد کار میکنم حتی مهمانی های هفتگی با فامیلهای شوهر هم کار زیادی را به من تحمیل می کند .آیا اینها ورزش نیست ؟

پرسش و پاسخدسته بندی: سوالات دیابتبعنوان یک دیابتی پزشکم به من اصرار می کند که ورزش کنم، من کارهای خانه را خودم انجام می دهم بعنوان مادر سه فرزند شیطان خیلی هم زیاد کار میکنم حتی مهمانی های هفتگی با فامیلهای شوهر هم کار زیادی را به من تحمیل می کند .آیا اینها ورزش نیست ؟
دکتر افشین عشقی عضو سایت asked 6 سال ago

منظور پزشکتان از ورزش :

داشتن تحرک بدنی مناسب جهت افزایش حساسیت سلولهای عضلانی به انسولین و حتی سوزاندن قند خون بعنوان انرژی مصرفی در طی ورزش می باشد .
لازم است که ورزش متناسب با سن و شرایط بدن خودمان را با مراجعه به پزشکان متخصص در این امر را پیدا کنیم به عبارت دیگر نسخه ورزشی بگیریم ولی باور کنید پیاده روی ساده هم در صورتیکه بطور منظم ورزش مناسبی است استفاده از وسایل ورزشی در منزل حتی انجام حرکات ورزشی روی صندلی نیز می تواند به درمان بیماری بی تحرکی شما کم کند.
طبق دستورالعمل انجمن دیابت آمریکا یاده روی روزی 30 دقیقه یا مجموع فعالیت فیزیکی مثل پیاده روی 150 دقیقه در هفته بسیار مفید است.