به فرد بیهوش ناشی از افت قند خون چقدر گلوکاگون بزنم؟

پرسش و پاسخدسته بندی: سوالات دیابتبه فرد بیهوش ناشی از افت قند خون چقدر گلوکاگون بزنم؟
دکتر افشین عشقی عضو سایت asked 2 سال ago

 

گفتیم اگر آنقدر افت قند شدید باشد که شخص قادر به خوردن یا نوشیدن مایعات و مواد غذایی شیرین نباشد باید گلوکاگون تزریق کند.

 

این دارو بصورت ویال قابل تزریق یک میلیگرمی تولید شده توسط کارخانه نوونوردیسک در ایران قابل تهیه شده است.

glucagone

در پوش قسمت پودری برداشته شود و مایع موجود در سرنگ به داخل آن تزریق شود.

 

به ارامی به حرکات دورانی ، آنرا بچرخانید تا کاملا مایع شفافی ببینید یعنی آب اضافه شده به پودر کاملا آنرا حل کند.

glucagon

 

به کودکان زیر ۲۰ کیلو ، نصف ویال (مایع آماده تزریق) و به کودکان بالای ۲۰ کیلو و بزرگسالان تمام ویال تزریق شود.

 

بازهم تاکید میکنیم این دارو بخاطر افت قند و افت هشیاری ناشی از تزریق انسولین باید استفاده شود و نه قرص.

(درکما و بیهوشی کامل حتما در ابتدا به اورژانس خبر دهید)

 

در ضمن اینکه به اورژانس خبر داده اید تا ۱۵ دقیقه منتظر تاثیر دارو باشید و اگر هشیاری بهتر نشد و شخص هنوز قادر به خوردن نیست و البته  قند هم هنوز بالا  نیامده بود (بالاتر از ۷۰ نیست)

دوباره این محلول را به همان مقدار قبلی تزریق کنید.(ویال دوم یا بقیه ویال اول در کودکان زیر ۲۰ کیلو).

 

مختصری تهوع و دل درد بعد تزریق طبیعی است.