درمانهای طبیعی دیابت کدامند؟

پرسش و پاسخدسته بندی: سوالات دیابتدرمانهای طبیعی دیابت کدامند؟
Admin عضو سایت asked 7 سال ago

آیا امکان پذیر هست من فقط داروهای گیاهی بخورم؟

1 Answers
Best Answer
دکتر افشین عشقی عضو سایت answered 7 سال ago

در انواع مختلف دیابت هیچ پزشکی منکر تاثیر اصلاح الگوی تغذیه و انجام فعالیتهای منظم فیزیکی در کاهش قند خون نیست ولی اگر منظور از درمان طبیعی استفاده از داروئی گیاهی باشد ذکر چند نکته ضروری است :

  1. بعضی از انواع گیاهان چه بصورت دانه ها و تخم ها و چه بصورت عرقیات در کاهش قند خون موثرهستند مثلا تخم شنبلیله، هندوانه ابوجهل و… از گیاهان موثر در کنترل قند هستند.
  2. شدت بیماری مهم ترین عامل تعیین کننده در مشخص کردن نوع درمان است پس مثلا فردی که دیابت نوع 1دارد، داروهای گیاهی به هیچ وجه نمی توانند کمبود انسولین بدن بیمار را جبران کنند.

در دیابت نوع 2 هم درصورت مختصر بودن بیماری، می توان به بیمار توصیه کرد که درکنار اصلاح موارد خطرساز مثل تغذیه نامناسب و زندگی کم تحرک و…، از طب گیاهی نیز استفاده کن ولی در صورت شدید بودن بیماری یا به هنگام بروز عوارض و نیاز به درمان سریع به منظور کنترل عارضه هیچ وقت توصیه به فراموش داروهای اصلی واستفاده ازطب گیاهی صحیح نیست.
در IDF از این طب بعنوان طب جایگزین یاد شده است پس طب جایگزین را هیچ وقت جایگزین طب اصلی نکنید چون مبتنی بر موارد قابل اثبات علمی و انتقال تجربیات عدیده درمان در طی سالها و درنقاط مختلف دنیا توسط پزشکان متعدد نمیباشد.