شیرین کننده های مصنوعی که در بسته بندی هستند وبصورت دانه دانه از جعبه خارج می شوند چه فرقی با شکر دارند ؟

پرسش و پاسخدسته بندی: سوالات تغذیهشیرین کننده های مصنوعی که در بسته بندی هستند وبصورت دانه دانه از جعبه خارج می شوند چه فرقی با شکر دارند ؟
دکتر افشین عشقی عضو سایت asked 6 سال ago

در دو سوال 74و75 بطور مفصل راجع به این مطلب بحث شد که اینها علیرغم شیرین بودن کم کالری هستند ، حتی بیش از هم وزن خود با شکر شیرینی دارند که در استفاده از آنها متوجه طعم شیرین متفاوت خواهید شد .

ساخارین از قدیمی ترین شیرین کننده های مصنوعی است که در سال 1879 بطور اتفاقی ساخته شد بیش از 300 تا 500 برابر شکر شیرین است و اغلب در شیرین کردن خمیر دندان ، نوشیدنیهای رژیمی استفاده می شود در دهه 60 میلادی شایعاتی راجع به ایجاد سرطان مثانه در موش های آزمایشگاهی بعد مصرف آن شنیده می شد که در حال حاضر اینفرضیه مردود اعلام شده و در ماه دسامبر 2010 از لیست مواد خطرساز شیمیایی خارج شد .

استویا :

سالها در آمریکای جنوبی و ژاپن بعنوان شیرین کننده استفاده می شد تا سال 1998 FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا)هم استفاده از آن را بیخطر اعلام کرد و حتی دو کارخانه پپسی کولا و کوکاکولا در آن در محصولات خود استفاده نمودند.

سوکرالوز :

600 برابر از شکر شیرین تر است گرچه با ایجاد تغییراتی در شکر (ساکارز) ایجاد می شود ، برخلاف سایر شیرین کننده ها به گرما کاملا مقاوم است و می توان آن در دو پخت کیک و مربا استفاده نمود در ایران با نام شکر ماردین فروخته می شود .

آسه سولفام :

200 برابر شیرین تر از شکر

آسپارتام :

200-160 برابر شیرین تر از شکر